Změny JŘ platné od 11. prosince 2022

Přidáno: 9. prosince 2022
Zdroj: SŽ a vlastní


Změny jízdního řádu drážní doprava

Obecně
Jízdní řád je velmi podobný co současný, akorát na vybraných tratích dochází k dílčím změnám. Omezeny jsou vybrané vlaky, především v okrajových časech, o vánočním období. Rovněž dochází ke změně v dálkové dopravě v relaci České Budějovice – Praha, kdy budou mít vlaky výrazně kratší jízdní doby a největší rozdíly jsou v odjezdech/příjezdech z/do Prahy. Na některých tratích dochází ke změnám minutových poloh vybraných vlaků. Poslední vlaky z Českých Budějovic odjíždějí o několik minut později z důvodu pozdějšího příjezdu rychlíku z Prahy. Obecně dochází k většímu omezení jízdy o vánočním období na většině tratích v okrajových časech.
Vlaky jsou nově označené linkami S a ve vlacích vedených jednotkami RegioPanter je zaveden tarif i pro první třídu.

Veškeré změny jsou vyznačeny v přiloženém jízdním řádu:
Červeně – redukce spojení.
Žlutě – změna časových poloh.
Zeleně – rozšíření spojení.

Dálková doprava
Rozsah dálkové dopravy je neměnný. Největším přínosem bude zkrácení jízdních dob mezi Prahou a Českými Budějovicemi na linkách Ex7 a R17 (2 páry vlaků linky R17 jsou prodlouženy do Vídně). Linka R11 Plzeň – České Budějovice – Brno je vedena beze změn a drobné úpravy časových poloh jsou na lince R26 Praha – Písek – České Budějovice (dopravce Arriva vlaky).

Regionální doprava
Na trati č. 190 České Budějovice – Strakonice dochází ke změnám minutových poloh u většiny vlaků, větší změna je pozdější odjezd Sp vlaku 1994 České Budějovice – Písek, který nově pojede v 16:13. V 15:43 na místo něj do Protivína pojede Os vlak 8062, který zajistí v Protivíně přestup na vlaky směr Březnice.

Trať č. 191 Strakonice – Plzeň beze změn.
Na Šumavských tratích č. 194 (České Budějovice – Černý Kříž), č. 197 (Číčenice – Nové Údolí) a č. 198 (Strakonice – Volary) dochází k prodloužení vlaku 8115 až do Volar o víkendech a státních svátcích a denně v letním období. Na trati č. 197 dochází u dopoledních vlaků ke zkrácení letního období, nově je na trati č. 198 veden večerní vlak Volary – Lenora a zpět.
Na tratích České Budějovice – Horní Dvořiště (č. 196) a Rybník – Lipno nad Vltavou (č. 195) dochází ke zkrácení letního období.

Na trati č. 199 České Budějovice – České Velenice je veden nový vlak o víkendech a státních svátcích v letním období v 9:10 z Českých Budějovic a v 10:03 z Českých Velenic. Ve dnech škodního vyučování pojede ranní vlak v 6:40 z Třeboně až do Gmündu.

Na trati č. 200 (České Budějovice -) Protivín – Beroun (-Praha) dochází ke změnám poloh v řádu několika minut, koncept dopravy se nemění.

Na trati č. 201 Ražice –budou postupně nasazovány moderní soupravy a v průběhu platnosti jízdního řádu bude nutné přestupovat mezi vlaky z důvodu nevyhovujících technických parametrů mostu přes Orlík (v Červené nad Vltavou). Do doby dodání nových souprav budou vedeny přímé vlaky (bude zajištěn přechod soupravy a cestující nebudou muset přestupovat) pod 2 různými čísly.

Trať č. 202 Tábor – Bechyně zůstává beze změn.

Na trati č. 203 Strakonice – Březnice dochází ke změnám minutových poloh a vedení vlaků v 8:44 z Březnice do Blatné a v 9:12 z Blatné do Březnice v letním období.

Největší změny jsou na trati č. 220 České Budějovice – Olbramovice (- Praha), kdy byly jízdní řády upraveny po dokončení nových úseků Doubí u Tábora – Soběslav a Sudoměřice u Tábora – Votice. Osobní vlaky Tábor – České Budějovice jsou vedeny v odlišných časových polohách a došlo ke značnému zkrácení jízdy, vybrané spoje pokračují do Chotovin. Rozsah dopravy osobních vlaků se nemění. V úseku Tábor – Olbramovice došlo k úpravě dopravního konceptu, kdy budou zajištěny v Olbramovicích přípoje na rychlíky linky R17 do/z Prahy

Trať č. 224 Tábor – Jihlava je kromě drobných úprav časových poloh vlaku 18407 beze změn.

Na trati č. 225 Veselí nad Lužnicí – Havlíčkův Brod dochází k drobným minutovým změnám u Os a Sp vlaků a posílení večerního spojení v 19:40 z Veselí nad Lužnicí do Jindřichova Hradce (jede v pracovní dny a denně v letním období).

Na trati č. 226 Veselí nad Lužnicí – České Velenice dochází k omezení večerního a ranního spojení, ale je posíleno spojení v odpoledních hodinách vlaky v 16:46 z Veselí nad Lužnicí do Českých Velenic a v 14:12 z Českých Velenic do Veselí nad Lužnicí.

Trať č. 227 Havlíčkův Brod – Slavonice beze změn.

Změny jízdního řádu veřejná linková osobní doprava (autobusy)

Přehled změn platných od 11. prosince 2022 na linkách v závazku veřejné služby naleznete ZDE.
Veškeré změny ve veřejné linkové dopravě naleznete ZDE.

Počty bezbariérových spojů

Z provozních důvodů může být bezbariérově přístupné vozidlo dočasně nahrazeno odlišným typem autobusu. Aktuální nasazení bezbariérově přístupného vozidla si před každou jízdou ověřte přímo na dispečinku dopravce.
České Budějovice - počet spojů 109
Český Krumlov - počet spojů 321
Prachatice - počet spojů 122
Jindřichův Hradec - počet spojů 504
Tábor - počet spojů 735
Písek - počet spojů 532
Strakonice - počet spojů 602

PÁR VĚT O NÁS

I think that education is essntial part of our life. And it's important to get all materials and help, so I go here if I have some difficulties. It's good that I can askto write me an assignment and get excellent result. In any case, I have the possibility to get new knowledge.

Jaké jsou výhody hraní v online kasinu netbet?

Jednou z hlavních výhod hraní v online kasinech, jako je NetBet, je to, že hráči mohou využívat mnohem širší nabídku her než v běžném fyzickém kasinu. NetBet nabízí hry od některých z největších a nejlepších poskytovatelů softwaru v oboru, včetně Microgaming, Playtech a IGT, takže si hráči mohou užít http://gbetcasino.loxblog.com/post/2 vše od klasických stolních her, jako je blackjack a ruleta, až po moderní video automaty se zajímavými bonusovými funkcemi.

Naším hlavním cílem je zajištění dopravní obslužnosti (DO) veřejnou dopravou
v souladu s legislativou EU, ČR a příslušnými rozhodnutími samosprávy kraje.
Jedním z cílů je příprava a postupné zavádění integrovaného dopravního systému kraje.
Při postupné realizaci také jeho organizace a řízení.
Jednou z priorit společnosti je i kontrolní činnost.
Věříme, že zde postupně naleznete veškeré informace, které budou mít souvislost s dopravní obslužností v našem kraji.

Šťastnou cestu!