Vznik společného pracoviště mezi Jihočeským koordinátorem dopravy
a Vysokou školou technickou a ekonomickou v Českých Budějovicích

Rada Jihočeského kraje ze dne 19. 12. 2013 schválila Usnesením č. 1293/2013/RK-30 uzavření smlouvy mezi Jihočeským koordinátorem dopravy a Vysokou školou technickou a ekonomickou v Českých Budějovicích, Katedrou dopravy a logistiky, ve věci zřízení společného odborného pracoviště a to od 30. 12. 2013, jehož předmětem je spolupráce při zajišťování úkolů souvisejících s rozvojem dopravní obslužnosti v Jihočeském kraji, výukou a praktickým výcvikem studentů školy v oborru dopravy a logistiky. Smlouva o spolupráci mezi oběma účastníky byla uzavřena dne 20. 12. 2013.

Jihočeský koordinátor dopravy (JIKORD) a Vysoká škola technická e konomická (VŠTE) otevřeli od ledna 2014 společné pracoviště, které se mimo jiné zabývá koncepcí integrovaného dopravního systému (IDS), zpracováním přepravních a tarifních podmínek (IDS), odstraněním souběhů autobusových linek a osobních vlaků, zajištěním doplňkové a průzkumné činnosti ve spojích veřejné dopravy - regionální i městské hromadné dopravy a další problematikou spojenou s návrhem na zavedení integrovaného dopravního systému. To jsou hlavní přínosy založení nového společného pracoviště krajského koordinátora dopravy a Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Do provozu bylo uvedeno počátkem ledna 2014.

Smlouvu o zřízení nového pracoviště podepsali v pátek 20. prosince 2013 jednatel JIKORDu Jiří Borovka a rektror VŠTE Marek Vochozka. Den před tím její text odsouhlasila Rada Jihočeského kraje.

JIKORD - VŠTE.jpg

"Přímé propojení akademické sféry s koordinátorem dopravy přinese prestižní a vysoce odbornou spolupráci, jejímž výsledkem budou výsledky aplikovatelné v praxi," uvedl krajský radní pro dopravu Antonín Krák s tím, že JIKORD tímto krokem navázal na Memorandum o spolupráci mezi Jihočeským krajem a VŠTE, které podepsali hejtman Jiří Zimola a rektor Marek Vochozka v říjnu letošního roku.

Nové společné pracoviště sídlí v budově VŠTE a v současné době má dva zaměstnance, přičemž náklady jejich práce hradí každá ze smluvních stra, prostředky na jeho provoz půjdou na vrub rozpočtu školy. "Náplní práce zaměstnance delegovaného JIKORDem bude zadávání výzkumných úkolů, externích úloh, koordinace průběhu jejich řešení s důrazem na jejich reálné využití a přebírání takto zadaných úkolů. VŠTE vlží prostřednictvím svého pracovníka do projektu know-how a práci expertů i studentů," upřesnil Borovka.

Prvním úkolem vzájemné spolupráce JIKORDu a VŠTE bude podle Kráka posouzení efektivnosti zavedení integrovaného dopravního systému na jihu Čech, které bude podkladem pro rozhodování krajské samosprávy.

To ostatně potvrdil i Vochozka. "Společné pracoviště VŠTE a JIKORDu nám tak dává novou platformu pro plnění poslání VŠTE. Naše vysoká škola vkládá do projektu své odborníky z katedry dopravy a logistiky a svou infrastrukturou do řešení dopravní situace v Jihočeském kraji. Předkládáme, že nejvýznamnějším výstupem společného projektu bude integrovaný dopravní systém Jihočeského kraje. V dílčích projektech zapojíme rovněž studenty odoru Technologie dopravy a přepravy," řekl.

O založení společnosti JIKORD - jako koordinátora veřejné dopravy v kraji, rozhodlo Zastupitelstvo Jihočeského kraje 15. prosince 2009. "Činnost jsme pak zahájili 1. března 2010. Hlavní náplní naší práce je zajištění dopravní obslužnosti na jihu Čech," uzavřel Borovka.

PÁR VĚT O NÁS

I think that education is essntial part of our life. And it's important to get all materials and help, so I go here if I have some difficulties. It's good that I can askto write me an assignment and get excellent result. In any case, I have the possibility to get new knowledge.

Jaké jsou výhody hraní v online kasinu netbet?

Jednou z hlavních výhod hraní v online kasinech, jako je NetBet, je to, že hráči mohou využívat mnohem širší nabídku her než v běžném fyzickém kasinu. NetBet nabízí hry od některých z největších a nejlepších poskytovatelů softwaru v oboru, včetně Microgaming, Playtech a IGT, takže si hráči mohou užít http://gbetcasino.loxblog.com/post/2 vše od klasických stolních her, jako je blackjack a ruleta, až po moderní video automaty se zajímavými bonusovými funkcemi.

Naším hlavním cílem je zajištění dopravní obslužnosti (DO) veřejnou dopravou
v souladu s legislativou EU, ČR a příslušnými rozhodnutími samosprávy kraje.
Jedním z cílů je příprava a postupné zavádění integrovaného dopravního systému kraje.
Při postupné realizaci také jeho organizace a řízení.
Jednou z priorit společnosti je i kontrolní činnost.
Věříme, že zde postupně naleznete veškeré informace, které budou mít souvislost s dopravní obslužností v našem kraji.

Šťastnou cestu!