Změny v železniční místní dopravě platné od 9. června 2019

Přidáno: 7. června 2019
Zdroj: České dráhy, a. s.


ZMĚNY V ŽELEZNIČNÍ REGIONÁLNÍ DOPRAVĚ PLATNÉ OD 9. ČERVNA 2019

Od neděle 9. června začnou platit dílčí změny v jízdním řádu 2019. V Jihočeském kraji dojde k mírným časovým posunům, jejichž cílem je vylepšit nabídku spojení cestujícím do zaměstnání a přestupní vazby.

Změny v regionální dopravě v Jihočeském kraji:

Ve dnech 7. a 8. září bude prodloužen vlak Ex 531, který běžně spojuje Prahu s Českým Krumlovem, až na bavorské hranice do Nového Údolí a zpět. Vlak bude prodloužen v souvislosti s oslavami 30. výročí pádu železné opony. Na místě bude připraven společenský a kulturní program. Půjde o jednorázový návrat vlaku v barvách ČD na centrální Šumavu po dvou letech. Přímý vlak po odjezdu z Prahy zastaví v Táboře, Českých Budějovicích, Českém Krumlově, Černé v Pošumaví, Horní Plané, Nové Peci, ve Stožci a v Novém Údolí. Vlak pojede v závazku Jihočeského kraje a bude v něm platit běžný tarif ČD.


Trať 200 Písek – Beroun

Poslední osobní vlak Os 7933 z Písku do Březnice posunut ze současných 22:06 až na 22:20, a to z důvodu lepšího odvozu cestujících ze zaměstnání.


Trať 225 Havlíčkův Brod – Veselí nad Lužnicí

Nově pojede osobní vlak Os 8301, který v současnosti jezdí pouze v pracovní dny, v úseku Jindřichův Hradec (odj. v 5:50) – Veselí nad Lužnicí (příj. 6:23) denně. Vlak má přípoj na rychlík R 726 do Prahy.


Devils Extreme Race

Ve dnech 23. – 25. srpna se budou v oblasti Lipna nad Vltavou, Loučovic a Čertovy stěny konat raftařské závody Devils Extreme Race. V těchto dnech bude na trati 195 Rybník – Lipno nad Vltavou platit zvláštní jízdní řád s posílenou kyvadlovou dopravou v úseku Lipno nad Vltavou – Vyšší Brod klášter a zpět. Vlaky budou přepravovat i lodě závodníků z cíle závodu do místa startu, takže bude možné absolvovat trať opakovaně.


Trať 195 Rybník – Lipno nad Vltavou

I v letošním roce pojedou zvláštní vyhlídkové vlaky v rámci akce "S Dakarem na Lipence". Dakar je přezdívka otevřených vyhlídkových vozů, které budou jezdit ve středu a v sobotu od 3. července do 21. srpna a 5. července mezi stanicí Lipno nad Vltavou a Vyšší Brod klášter. Vlaky pojedou následovně:

· Os 28481: Lipno nad Vltavou (odj. v 11:33) – Vyšší Brod klášter (příj. v 11:51),

· Os 28482: Vyšší Brod klášter (odj. v 12:34) – Lipno nad Vltavou (příj. v 12:53),

· Os 28483: Lipno nad Vltavou (odj. v 13:04) – Vyšší Brod klášter (příj. v 13:22),

· Os 28484: Vyšší Brod klášter (odj. v 14:34) – Lipno nad Vltavou (příj. v 14:52).

Tyto vyhlídkové vlaky lze využít v uvedené dny i z Českých Budějovic a zpět:

· Os 28480: České Budějovice (odj. 8:23) – Lipno nad Vltavou (příj. v 10:51),

· Os 28485: Lipno nad Vltavou (odj. v 15:33) – České Budějovice (příj. v 18:02),

Tyto vyhlídkové vlaky lze využít v uvedené dny i z Českých Budějovic a zpět:

Zdroj: http://www.ceskedrahy.cz/tiskove-centrum/tiskove-zpravy/-30626/


Veškeré změny získáte navštívením následující stránky ZDE.

PÁR VĚT O NÁS

I think that education is essntial part of our life. And it's important to get all materials and help, so I go here if I have some difficulties. It's good that I can askto write me an assignment and get excellent result. In any case, I have the possibility to get new knowledge.

Jaké jsou výhody hraní v online kasinu netbet?

Jednou z hlavních výhod hraní v online kasinech, jako je NetBet, je to, že hráči mohou využívat mnohem širší nabídku her než v běžném fyzickém kasinu. NetBet nabízí hry od některých z největších a nejlepších poskytovatelů softwaru v oboru, včetně Microgaming, Playtech a IGT, takže si hráči mohou užít http://gbetcasino.loxblog.com/post/2 vše od klasických stolních her, jako je blackjack a ruleta, až po moderní video automaty se zajímavými bonusovými funkcemi.

Naším hlavním cílem je zajištění dopravní obslužnosti (DO) veřejnou dopravou
v souladu s legislativou EU, ČR a příslušnými rozhodnutími samosprávy kraje.
Jedním z cílů je příprava a postupné zavádění integrovaného dopravního systému kraje.
Při postupné realizaci také jeho organizace a řízení.
Jednou z priorit společnosti je i kontrolní činnost.
Věříme, že zde postupně naleznete veškeré informace, které budou mít souvislost s dopravní obslužností v našem kraji.

Šťastnou cestu!