ZMĚNY AUTOBUSOVÝCH JÍZDNÍCH ŘÁDŮ PLATNÉ od 03.03.2024

Přidáno: 22.02.2024

Zdroj: vlastní 


Přehled změn autobusových jízdních řádů platných od 03.03.2024 na linkách v závazku veřejné služby.
Přehled změn nalezente ZDE

Podrobnější přehled změn dle oblastní:


České Budějovice

Na základě požadavku obcí dochází k zavedení školního odpoledního spojení na lince 119 k zařazení spoje z Veselí n. Luž. do Horusic, Dynína a Bošilce. Zásadnější změny byly provedeny v provozu sezónních letních linek. Linka 185 Č. Budějovice – Prachatice – Kvilda je nově trasována také přes Horskou Kvildu, dochází tak k rozšíření víkendového provozu mezi Horskou Kvildou a Kvildou. Linka 182 Č. Budějovice – Č. Krumlov – Lipno n. Vlt. - Horní Planá je nově prodloužena až na Kvildu a zajišťuje tak spojení Lipenska s centrální Šumavou. Provoz této linky je posílen o jedno vozidlo k pravidelnému sezónnímu provozu - primárně je posílen úsek Vyšší Brod – Kvilda. Díky rozšíření provozu linky 182 mohly být zrušeny krátké spoje v úseku Kvilda – Volary a zpět, které byly vedeny o víkendech na lince 183 a v pracovních dnech na lince 184. V neposlední řadě dochází k dílčím změnám v podobě časových úprav v průběhu spojů, s cílem dosažení včasnosti provozu veřejné linkové dopravy a z důvodu vytvoření vzájemné provázanosti spojů.

Tábor

Ve změnách JŘ platných od 3. 3. 2024 se počítá zejména s přidáním obsluhy Vitína a Chotýčan, která bude sloužit pro odvoz studentů ze škol. Ke zkvalitnění veřejné dopravy v Jihočeském kraji bylo vytvořeno několik návazností v Bernarticích mezi autobusovými linkami 251, 156 a 845 a dále bylo řešeno několik návazností z autobusových linek na vlaky v Táboře a Veselí nad Lužnicí. Na lince 256 dojde k nové obsluze Božejovic a na lince 280 z Tábora do Kvildy bude zaveden nový pár spojů o letních víkendech mezi Kvildou a Vimperkem vedené přes Horskou Kvildu. Další změny jsou dopravně technologické spočívající např. na lince 453 v přečíslování spojů kvůli organizaci turnusů a vozidel nebo volbě vhodných negativních značek.

Jindřichův Hradec

Z důvodu bezpečnosti žáků I. stupně cestujících ze školy z Třeboně dochází k zajíždění jednoho spoje do Nové Hlíny u linky 370 z Č. Budějovic do J. Hradce tak, aby děti nemusely přecházet nepřehledný úsek křižovatky silnice I/34. Ke zkvalitnění veřejné dopravy byly např. v mezikrajských oblastech vytvořeny autobusové návaznosti v Telči u námi objednávaných linek 361 a 357, dále např. návaznosti v Jílovicích z linky 323 ze Suchdola nad Lužnicí na vlak. Dojde také k rozšíření přepravní nabídky na základě požadavků zástupců samosprávních celků Novosedel nad Nežárkou na jednom páru spojů o rozšíření úseku Lomnice nad Lužnicí - Novosedly nad Nežárkou na lince 315 a Kunžaku o rozšíření dopravní obsluhy zast. Kunžak, Mosty na lince 370. Na lince 345 mezi J. Hradcem a N. Bystřicí dochází o obsloužení dalším spojem v zast. JH, Fruko pro zaměstnance na ranní směnu. Dále pak dochází k doplnění jednoho páru spojů mezi Třeboní a Č. Budějovicemi na lince 313, přidání obslužnosti Radotic a Kdousova na lince 379, zařazení obsluhy zast. Dačice,,Havlíčkovo nám. na vybraných spojích linky 356 nebo zavedení jednoho páru spojů na lince 351 v úseku J. Hradec - Jindřiš. Dále dojde k dílčím časovým posunům a drobným změnám v JŘ.

Český Krumlov

Na lince 530 dochází k zavedení večerního páru spojů z Kaplice do Č. Budějovic a zpět, čímž dochází k vyplnění současné čtyřhodinové proluky mezi spoji. Ranní školní spoj linky 550 Brloh – Křemže je nově na základě požadavku obce trasován z Brloha přes obec Jaronín. Na lince 512 jsou vybrané spoje jedoucí v úseku Č. Krumlov – Přídolí prodlouženy do obce Práčov. V neposlední řadě dochází k dílčím změnám v podobě časových úprav v průběhu spojů, s cílem dosažení včasnosti provozu veřejné linkové dopravy, a také z důvodu vytvoření vzájemné provázanosti spojů.

Prachatice

V oblasti dochází k dílčím změnám v podobě drobných časových úprav v průběhu spojů. Některé časové úpravy jsou prováděny s cílem vytvoření návazností mezi spoji. Na linkách 629 a 645 byla přidána obsluha zastávky "Lhenice, škola" na všech spojích. Časově byly upraveny linky 643 a 613 tak, aby byl zajištěn dostatečný časový prostor na přestup v Lažišti (ranní školní spojení Řepešín - Lažiště - Prachatice).

Strakonice

V tomto termínu změn jízdních řádů bylo vyhověno žádostem cestujících, většinou z kategorie školního věku, na časovou úpravu spojů z důvodu návazností na vlak, týká se to např. spoje linky 717, kdy byl spoj ve Strakonicích opožděn na odjezdu do Vacova a Stach o 30 minut, nebo spoje linky 725 ze Střelských Hoštic do Strakonic, který byl uspíšen o 10 minut.

Písek

Mezi hlavní změny v termínu březnových změn jízdních řádů patří změna trasování jednoho páru spojů linky 842 mezi Milevskem a Týnem nad Vlt., čímž došlo k úspoře spoje dopravce z jiné oblasti. Dále došlo k zajištění systémové návaznosti v Bernarticích popsané v provozní oblasti Č. Budějovice

prehled-zmen-platnych-od-3-3-2024-na-linkach-v-zavazku-verejne-sluzby-pages-to-jpg-0001.jpgprehled-zmen-platnych-od-3-3-2024-na-linkach-v-zavazku-verejne-sluzby-pages-to-jpg-0002.jpgprehled-zmen-platnych-od-3-3-2024-na-linkach-v-zavazku-verejne-sluzby-pages-to-jpg-0003.jpgprehled-zmen-platnych-od-3-3-2024-na-linkach-v-zavazku-verejne-sluzby-pages-to-jpg-0004.jpg

PÁR VĚT O NÁS

I think that education is essntial part of our life. And it's important to get all materials and help, so I go here if I have some difficulties. It's good that I can askto write me an assignment and get excellent result. In any case, I have the possibility to get new knowledge.

Jaké jsou výhody hraní v online kasinu netbet?

Jednou z hlavních výhod hraní v online kasinech, jako je NetBet, je to, že hráči mohou využívat mnohem širší nabídku her než v běžném fyzickém kasinu. NetBet nabízí hry od některých z největších a nejlepších poskytovatelů softwaru v oboru, včetně Microgaming, Playtech a IGT, takže si hráči mohou užít http://gbetcasino.loxblog.com/post/2 vše od klasických stolních her, jako je blackjack a ruleta, až po moderní video automaty se zajímavými bonusovými funkcemi.

Naším hlavním cílem je zajištění dopravní obslužnosti (DO) veřejnou dopravou
v souladu s legislativou EU, ČR a příslušnými rozhodnutími samosprávy kraje.
Jedním z cílů je příprava a postupné zavádění integrovaného dopravního systému kraje.
Při postupné realizaci také jeho organizace a řízení.
Jednou z priorit společnosti je i kontrolní činnost.
Věříme, že zde postupně naleznete veškeré informace, které budou mít souvislost s dopravní obslužností v našem kraji.

Šťastnou cestu!