Mobilita bez hranic

Cyklobus České Budějovice - Gmünd Österreich

anotace-obloucek-jikord.jpg

ROK 2013

V létech 2009 – 2011 byl zpracován za podpory EU projekt „Mezinárodní mobilita – Mobilita bez hranic", na kterém se podílely organizace Jihočeská Silva Nortica a Projektverein Waldviertel ve spolupráci s Jihočeským krajem a Spolkovou zemí Dolní Rakousko. V rámci Studie rozvoje dopravní infrastruktury a dopravy byl předložen návrh na realizaci sezónní veřejné dopravy v úseku České Budějovice – Gmünd. Na základě jednání společnosti JIKORD s Jihočeským krajem a provozovatelem linek cyklobusů ČSAD JIHOTRANS byla pro období od 29. června 2013 do 1. září 2013 (vždy v sobotu a neděli) zavedena „oranžová" linka 000250 České Budějovice - Lišov - Třeboň - Stříbřec - Chlum u Třeboně - Majdalena - Suchdol nad Lužnicí - Halámky - Neu Nagelberg – Gmünd. Dopravce tuto linku provozoval na komerčním základě s finanční účastí JE Temelín. Celkem bylo přepraveno 607 osob a 133 jízdních kol. Podle dosažených výsledků lze předpokládat její zařazení do sítě cyklobusů i v roce 2014.

PÁR VĚT O NÁS

Naším hlavním cílem je zajištění dopravní obslužnosti (DO) veřejnou dopravou v souladu s legislativou EU, ČR a příslušnými rozhodnutími samosprávy kraje.
Jedním z cílů je příprava a postupné zavádění integrovaného dopravního systému kraje. Při postupné realizaci také jeho organizace a řízení.
Jednou z priorit společnosti je i kontrolní činnost.
Věříme, že zde postupně naleznete veškeré informace, které budou mít souvislost s dopravní obslužností v našem kraji.